Nebojte se našich lektorek

Lektorky nejsou doktorky. Nemusíte se jich bát. Nelíbí se nám zažitá představa, kdy učitel vykládá a žáci vstřebávají. U nás je to naopak, učitel by měl mluvit co nejméně a žáci co nejvíce.tuz

Lucie – anglicky

vyučující Lucie

Učím angličtinu prakticky od 17 let, kdy jsem začala doučovat svoje spolužáky a kamarády, kteří mne o to požádali. Angličtina byla mým koníčkem asi od 12 let, kdy jsem pochopila základy a přečetla (velmi pomalu) svoji první knížku v angličtině – Hobbit.

Poté jsem se jazyku začala věnovat opravdu intenzivně, na střední škole jsem navštěvovala jazykové školy a hlavně se skamarádila s Angličany, Američany a Iry, kteří v Praze procházeli kurzem pro učitele. Byla to sranda a největší a nejlepší škola angličtiny, jakou jsem kdy zažila. Od té doby jsem byla s cizinci v pravidelném kontaktu a angličtina byla přirozenou součástí mého života. Na konci 4. ročníku jsem se rozhodla odjet do Španělska, abych se naučila španělsky. A tak jsem si sbalila pár věcí a vyrazila au-pairovat do Barcelony. Kromě jazyka to byla hlavně škola života. Moje další cesta vedla do USA, kde jsme s kamarádem cestovali po západním i východním pobřeží. Znalost angličtiny jsem tedy získala tak přirozeně, jak jen to jde, a tak přirozeně, jak jen to jde, učím i svoje studenty.

Státní zkouška z Anglického jazyka - úroveň C1

Španělská jazyková zkouška DELE - úroveň Intermedio

Zaměření

začátečníci až pokročilí, děti od 12 let a dospělí

Kurzy, které vedu


Ivanka – anglicky, španělsky

vyučující Ivanka

Absolventka VOŠ pedagogické a sociální v Praze Dejvicích. 3-letý pracovní pobyt ve Španělsku - v Seville a na Mallorce. Praxe s výukou španělského i anglického jazyka pro studenty různých věkových kategorií, jak skupinová tak individuální. Španělská jazyková zkouška DELE.

Angličtinu jsem studovala v Anglii, kde jsem strávila pracovně 4 roky. Bylo fajn zjistit, že to není jen nudný předmět ve škole, ale hlavně skvělý prostředek k tomu, jak si najít kamarády nebo dojít nakoupit.

Výuce angličtiny jsem se věnovala 1,5 roku individuálně i ve skupinách ve španělské Seville. Mám certifikát FCE a TOEFL - certifikát pro výuku angličtiny jako cizího jazyka.

Cílem mých hodin je, aby byl student schopen vyjádřit své potřeby, popsat situaci, o které chce mluvit a porozuměl mluvenému projevu.

Zařazuji poslech a hodně konverzace. Gramatiku rozvíjím v závislosti na mluveném projevu studenta.

Témata:

rodina, volný čas, nákupy, jídlo, cestování, práce a peníze, zdraví, dopravní prostředky, bydleni

Další témata v závislosti na úrovni a zájmech studenta.

Gramatika: výslovnost, člen, podstatná a přídavná jména, zájmena (osobní, přivlastňovací, ukazovací neurčitá), slovesa (přítomný čas, budoucí čas, jednoduché perfektum), zvratná slovesa, časování vybraných sloves nepravidelných

Zaměření

Španělština, Angličtina

Kurzy, které veduNapište nám, který jazyk by vás zajímal (obě položky jsou povinné)


Zajímá vás, co je na obrázku?

…tolikrát jsi člověkem,“ říkala vždycky maminka.

Ahoj, já jsem Medinka. Tedy celým jménem Media Blancanegra. Víte, to znamená španělsky černobílá. Anglicky by se to řeklo asi takhle: Halfling Black&White. Ale na učení je tu moje panička. Ta toho umí anglicky a španělsky mnohem víc než já. A ráda vás to naučí. Zatím na viděnou, jestli se přihlásíte do některého kurzu, určitě se spolu potkáme. Haf, vlastně howgh!

design and code © 2012 VosK